ITB Asia 17.10.2018 - 19.10.2018

The Trade Show for the Asian Travel Market

2017: 940 exhibitors from 113 countries

            10.876 visitors


ITB Asia, the annually held three day B2B trade show and convention, it will take place at the international congress center Suntec, Singapore. It is organized by Messe Berlin (Singapore) Pte Ltd and supported by the Singapore Exhibition & Convention Bureau.

This is where international exhibitors of all sectors of the travel-value chain,
Asia Pacific's leading travel companies and emerging small and medium-sized enterprises meet with top international buyers from the MICE, Leisure and Corporate Travel markets. It includes all major segments of the tourism for holidays, business and congress tourism:

  1. Destinations
  2. Hotels
  3. Carriers
  4. Cruises
  5. Travel Technology
  6. Business Travel
  7. MICE
  8. Training & Employment
  9. Supply
  10. Medical Tourism

 

More information can be found on the website of the fair:

http://www.itb-asia.com/en/AboutITBAsia/

Welcome to SINGAPORE!Image result for itb asia 2018

 
 
 

Kontaktni obrazec

Na kontaktoni përmes formularit Sit ueb  dhe për një kohë sa më të shkurtër të mundshme do t’ju përgjigjemi.

Fushat e shënuara me  *  janë të detyrueshme!

 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.