16.10.2019 - 18.10.2019

The Trade Show for the Asian Travel Market

2018: 1006 exhibitors from 113 countries

            11.000 visitors


ITB Asia, the annually held three day B2B trade show and convention, it will take place at the international congress center Suntec, Singapore. It is organized by Messe Berlin (Singapore) Pte Ltd and supported by the Singapore Exhibition & Convention Bureau.

This is where international exhibitors of all sectors of the travel-value chain,
Asia Pacific's leading travel companies and emerging small and medium-sized enterprises meet with top international buyers from the MICE, Leisure and Corporate Travel markets. It includes all major segments of the tourism for holidays, business and congress tourism:

  1. Destinations
  2. Hotels
  3. Carriers
  4. Cruises
  5. Travel Technology
  6. Business Travel
  7. MICE
  8. Training & Employment
  9. Supply
  10. Medical Tourism

 

You can order your tickets at representative office at special price:

3-day ticket: 80$ *(regular price 100$)

1-day ticket: 40$ * (regular price50$)

*Discount code: TV-SLOVENIA20

On-line Shop:

https://itbasia-businessmatching.com/article/FkLbS

 

Miha Čebulj

Tel.: +386(0)5905 1410; GSM: +386 (0)31 312 914

miha.cebulj@messe-berlin.si

 

Tamara Stanarević

Tel.: +386(0)5905 1411

tamara@messe-berlin.si

 

Welcome to SINGAPORE! 

https://www.itb-asia.com/resources/ck/images/Media/Gallery/ITB-Logo/ITB-Asia-Banner_Orchid.png

 

 
 

Kontaktni obrazec

Na kontaktoni përmes formularit Sit ueb  dhe për një kohë sa më të shkurtër të mundshme do t’ju përgjigjemi.

Fushat e shënuara me  *  janë të detyrueshme!

 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.