STAGE SET SCENERY 18.6. - 20.6.2019

Panairi ndërkombëtar për teatër, film, mediave dhe teknologjisë interpretuese 

 18.6. - 20.6.2019


Panairi ndërkombëtar për teatër, film, mediave dhe teknologjisë interpretuese 
Stage Set Scenery -  do të  mbahet nga 18-20 qershor 2019 në panairin MESSE BERLIN. Panairi ofron shumë segmente në fushën e aktiviteteve të shfaqjeve, siç është  projektimi profesional të teatrit dhe artit filmor, teknologjisë së skenës, akustike, të ndriçimit, të teknologjisë video dhe të teknologjisë meditative, make-up (grim), dizajnit të kostumeve, të teknologjisë ekspozuese dhe teknologjisë muzeore, dhe në këtë fushë do të përfshijë tregjet industria aktuale dhe ato të ardhshme. Panairi është organizuar në bashkëpunim me German Theatre Technical Society {Asociacionin e prodhuesve gjerman të pajisjeve teknike dhe të teatrit (DTHG)}, që është njëra prej asociacioneve më të vjetra në Gjermani. Objektivat kryesore janë bashkimi i prodhuesit dhe përdoruesve praktik në fushën e teknologjisë interpretuese (performansave). Asociacioni DTHG është gjithashtu një bashkë-organizator i Konferencës Ndërkombëtare Stage-Set-Scenery, i cili është gjithashtu një pjesë integrale e panairit.

 SPEKTRI EKSPOZUES:

-Planifikimi arkitektural i skenës,
-Teknologjia e skenës
-Ndriçimi dhe efektet e  lehta
-Audio dhe studio pajisje
-Sfondi akustik dhe pajisjet
-Video teknologjia
-Komunikimet dhe rrjetet
- Teknologjia e mediave
-  Pajisjet për konferenca

- Pajisjet dhe teknologjia muzeore
- Kostumografia
 -Make-up (Grim)
- Dekori
 - Efektet speciale
- Instalimet teknike

* Panairi do të mbahet çdo dy vjet.

You can order your ticket at the representative office of MESSE BERLIN with  discount:

-DAY TICKET: 20€  (na kasi: 40-€)

 - PERMANENT TICKET :  32€ (na kasi 58-€)

  - STUDENT TICKET  :  10€

 -CONGRESS Stage Set Scenery Night: 36€

Ticket order:

Miha Čebulj

 Tel.: +386(0)5905 1410; GSM: +386 (0)31 312 914

  miha.cebulj@messe-berlin.si

 

Tamara Stanarević

 Tel.: +386(0)5905 1411

  tamara@messe-berlin.si

 

Wecome at SSS 2019!

 

 
 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.