Internationale Grüne Woche 19.01.-28.01.2018

Panairi më i madh botëror i ushqimit, bujqësisë dhe kopshtarisë në lidhshmëri me  GLOBAL FOOD FORUM-in

 2018: 1.715 ekspozues nga 66 shtet në 115.220 m2

            400.000 vizitorë- 98.000 vizitorë biznesi, të cilët kanë shpenzuar 40 mio. EUR


IGW për herë të parë është prezantuar në vitin 1926 dhe tani, në vitin 2019 do të jetë i 84 me radhë. Ky është panairi më i madh botëror dhe njëkohësisht një panair i veçantë i ushqimit, bujqësisë dhe vreshtarisë. Në fillim të panairit Java jeshile ndërkombëtare – IGW zhvillohet »Global Food Forum«, në të cilin marrin pjesë  më tepër se 80 ministri të bujqësisë nga mbarë bota.

Ekspozuesit vijnë në IGW për të shfaqur dhe provuar produktet e tyre, çfarë dëshmon fakti se brenda dhjetë ditëve panairin e vizitojnë më tepër se 400.000 vizitorë. Një rol të veçantë në IGW e kanë marrë burimet rinovuese, produktet bujqësore dhe ekologjike, zhvillimi rural si dhe kopshtaria.

 IGW mirëpret si bujqësinë komerciale ashtu edhe atë jo komerciale, pylltarinë si dhe rregullimin e ambientit, e në veçanti është interesant ai, i cili vepron në tregjet e zhvilluara të Evropës së Mesme dhe Juglindore.

Përfshirja e mediave: 4.840 gazetarë nga 70 shtete, 15.000 shtëpi gazetareske, 390 emisione televizive, më tepër se 1500 radio lajme.

 Rëndësia e panairit IGW , nga aspekti i politikës bujqësore ka dëshmuar edhe vizita e krye parlamentares, zonjës Merkel si dhe vizita e më tepër se 200 ministrave dhe sekretarëve shtetëror nga gjithë bota.


 You can order your ticket at the representative office of MESSE BERLIN with 20% discount:

 

Day ticket -TRADE VISITOR: 16€ (ticket office:20€)

-        3-Day ticket- TRADE VISITOR: 24€ (ticket office: 30€)

-    Permanent ticket - TRADE VISITOR: 44€ (ticket office: 55€)

-        Day ticket- GENERAL PUBLIC: 12€ (ticket office: 15€)

-        Permanent ticket- GENERAL PUBLIC: 34€ (ticket office:42€)

 

Contact:

Miha Čebulj

 Tel.: +386(0)5905 1410; GSM: +386 (0)31 312 914

  miha.cebulj@messe-berlin.si


Tamara Stanarević

 Tel.: +386(0)5905 1411

  tamara@messe-berlin.si

 

 

 Welcome to IGW 2018!

 

   
   
 
 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.