Internationale Grüne Woche 15.01.2021 - 24.01.2021

Panairi më i madh botëror i ushqimit, bujqësisë dhe kopshtarisë në lidhshmëri me  GLOBAL FOOD FORUM-in

 2020: 1.888 ekspozues nga 72 shtet në 128.000 m2

            400.000 vizitorë- 90.000 vizitorë biznesi, të cilët kanë shpenzuar 40 mio. EUR


IGW për herë të parë është prezantuar në vitin 1926 dhe tani, në vitin 2021 do të jetë i 86 me radhë. Ky është panairi më i madh botëror dhe njëkohësisht një panair i veçantë i ushqimit, bujqësisë dhe vreshtarisë. Në fillim të panairit Java jeshile ndërkombëtare – IGW zhvillohet »Global Food Forum«, në të cilin marrin pjesë  më tepër se 80 ministri të bujqësisë nga mbarë bota.

Ekspozuesit vijnë në IGW për të shfaqur dhe provuar produktet e tyre, çfarë dëshmon fakti se brenda dhjetë ditëve panairin e vizitojnë më tepër se 400.000 vizitorë. Një rol të veçantë në IGW e kanë marrë burimet rinovuese, produktet bujqësore dhe ekologjike, zhvillimi rural si dhe kopshtaria.

 IGW mirëpret si bujqësinë komerciale ashtu edhe atë jo komerciale, pylltarinë si dhe rregullimin e ambientit, e në veçanti është interesant ai, i cili vepron në tregjet e zhvilluara të Evropës së Mesme dhe Juglindore.

Përfshirja e mediave: 3.100 gazetarë nga 75 shtete, 19.000 shtëpi gazetareske, 700 emisione televizive

 Rëndësia e panairit IGW, nga aspekti i politikës bujqësore ka dëshmuar edhe vizita e krye parlamentares, zonjës Merkel si dhe vizita e më tepër se 200 ministrave dhe sekretarëve shtetëror nga gjithë bota.


 

>>> EXHIBITOR SERVICE<<< 

 

>>> TRADE VISITOR SERVICE (Tickets- Autum 2020) <<<

 

CONTACT:

Miha Čebulj
Tel.: +386(0)5905 1410; GSM: +386 (0)31 312 914
miha.cebulj@messe-berlin.si

Tamara Stanarević
Tel.: +386(0)5905 1411; GSM: +386 (0)31 551 716

tamara@messe-berlin.si

 


 

 
 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.