Internationale Grüne Woche 15.01.2021 - 24.01.2021

Panairi më i madh botëror i ushqimit, bujqësisë dhe kopshtarisë në lidhshmëri me  GLOBAL FOOD FORUM-in

 2020: 1.888 ekspozues nga 72 shtet në 128.000 m2

            400.000 vizitorë- 90.000 vizitorë biznesi, të cilët kanë shpenzuar 40 mio. EUR


With a heavy heart, we have to inform you that the International Green Week 2021 will not take place as our familiar and eventful trade fair.
Instead, we are planning to hold an industry meeting in January 2021 without public audience.
It was not an easy decision to make. However, the imposed hygiene measures would affect the exhibition experience way too much.
The latest press release can be found here.
Therefore we are already keen to shape the International Green Week 2022 (21-30 January).
Take care and stay healthy!
Kind regards,
Your IGW Team

 


IGW për herë të parë është prezantuar në vitin 1926 dhe tani, në vitin 2021 do të jetë i 86 me radhë. Ky është panairi më i madh botëror dhe njëkohësisht një panair i veçantë i ushqimit, bujqësisë dhe vreshtarisë. Në fillim të panairit Java jeshile ndërkombëtare – IGW zhvillohet »Global Food Forum«, në të cilin marrin pjesë  më tepër se 80 ministri të bujqësisë nga mbarë bota.

Ekspozuesit vijnë në IGW për të shfaqur dhe provuar produktet e tyre, çfarë dëshmon fakti se brenda dhjetë ditëve panairin e vizitojnë më tepër se 400.000 vizitorë. Një rol të veçantë në IGW e kanë marrë burimet rinovuese, produktet bujqësore dhe ekologjike, zhvillimi rural si dhe kopshtaria.

 IGW mirëpret si bujqësinë komerciale ashtu edhe atë jo komerciale, pylltarinë si dhe rregullimin e ambientit, e në veçanti është interesant ai, i cili vepron në tregjet e zhvilluara të Evropës së Mesme dhe Juglindore.

Përfshirja e mediave: 3.100 gazetarë nga 75 shtete, 19.000 shtëpi gazetareske, 700 emisione televizive

 Rëndësia e panairit IGW, nga aspekti i politikës bujqësore ka dëshmuar edhe vizita e krye parlamentares, zonjës Merkel si dhe vizita e më tepër se 200 ministrave dhe sekretarëve shtetëror nga gjithë bota.


 

>>> EXHIBITOR SERVICE<<< 

 

>>> TRADE VISITOR SERVICE (Tickets- Autum 2020) <<<

 

CONTACT:

Miha Čebulj
Tel.: +386(0)5905 1410; GSM: +386 (0)31 312 914
miha.cebulj@messe-berlin.si

Tamara Stanarević
Tel.: +386(0)5905 1411; GSM: +386 (0)31 551 716

tamara@messe-berlin.si

 


 

 
 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.