ConhIT 17.04.2018 - 19.04.2018

Connecting Healthcare IT (Lidhshmëria e teknologjisë informatike për kujdesin shëndetësor)

Zgjidhjet në fushën e teknologjisë informatike për ambulancat, laboratorit,  hardware dhe TI infrastruktura si dhe software për spitale

2017: 415 ekspozues në 15.000 m2

           9.000 vizitorë


conhITështë një panair udhëheqës evropian për TI në fushën e shëndetësisë - në vitin 2017 i ka tejkaluar të gjitha pritjet, sepse në të kanë marrë pjesë 7300 vizitorë afaristë nga më shumë se 40 shtete, gjë që është për 500 më tepër se në vitet e kaluara.

Edhe në vitin e ardhshëm, të arriturat  e TI do të jenë pikë kulmore e prezantimeve në panairin  conhIT në fushën e shëndetësisë, ku ekspozuesit do të paraqesin një spektër të tërësishëm të TI  produkteve dhe shërbimeve në një sipërfaqe ekspozuese prej 15.000 m².
Vizitat tematike në panair, vizitorët afaristë do ti drejtojnë në produkte dhe zgjidhje të reja. Do të organizohen vizita profesionale në spitalet e afërta, ku vizitorët do të mësojnë se si veprojnë këto zgjidhje në praktikë.

 Segmentet

Pajisja programore për spitale, klinika rehabilituese dhe shtëpia për pleq; këshillime TI, Teknologjia mjekësore (i përshtatet TI), Sistemet e rrjetave për godina, Arkivimi dhe dokumentacioni, Pajisjet e makinerive dhe TI infrastrukturës, Outsourcing, Zgjidhjet informative të praktikës mjekësore, Cilësia dhe administrimi i diturisë. Laboratorët dhe rëntgeni.   

Grupet e interesit

IT: menaxherët IT ( CIO ) dhe  punëtorët e IT,

Administrata: Drejtorët (PZDU),

Kontrolli financiar: mbikëqyrësit financiar (CFO),

Kujdesi shëndetësor: shërbimet e përkujdesjes, Përfaqësuesit e politikës dhe shkencës,

Medicina: CMO, mjekët, punëtorët shëndetësor, spitalet dhe personeli për përkujdesje, Studentët dhe praktikantët.

 


 

You can buy tickets at representative office of MESSE BERLIN:

 

- Day ticket + CONGRESS: 44 € (ON SITE: 55 €)

 

- Permanent ticket + CONGRESS: 88 € (ON SITE: 110 €)

 

YOU CAN ORDER YOUR TICKETS AT:

 

Miha Čebulj

 

+386 (0)31 312 914; e-mail: miha.cebulj@messe-berlin.si

 


 

Welcome to ConhIT 2018!


 

 

Kontaktni obrazec

Na kontaktoni përmes formularit Sit ueb  dhe për një kohë sa më të shkurtër të mundshme do t’ju përgjigjemi.

Fushat e shënuara me  *  janë të detyrueshme!

 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.